Dornova metoda

Dornova metoda je jemnou manuální terapií, kdy za aktivní účasti vybraných svalových skupin a přiměřeného tlaku dochází k navrácení kloubů a kostí na milimetr přesně do své správné fyziologické polohy. Toto techniku jsem se učila u skvělého učitele Roberta Al Arefa (Edu spa college).

Dále také probíhá odblokování toků energie a tělo se navrací do harmonického celku. Náprava tedy probíhá dynamicky v kyvadlovém pohybu, obchází se svalová ochrana a tento pohyb zároveň zabraňuje jakémukoliv vysunutí z normální polohy. Tuto techniku lze na rozdíl od různých korekčních a chiropraktických postupů opravdu nazvat šetrnou. Tato metoda uvolňuje fyzické a  psychické blokády, léčí příčiny. Jestliže zmizí příčina, zmizí i příznaky.

Indikace

Rehabilitace po úrazech, bolesti zad, onemocnění nebo bolestivost kloubů, bolestivá menstruace, nestejná délka končetin, nesprávné držení těla, zablokovaná žebra, vybočené obratle, neplodnost, otoky pánevních končetin, ostruhy, skolióza, chronické střevní a žaludeční potíže, zácpa, vbočený palec, vytáčení chodidel.

Kontraindikace

Onkologická onemocnění, osteoporóza, zánětlivá onemocnění, Bechtěrerova nemoc, čerstvé zlomeniny, čerstvý výhřez ploténky, těhotenství.

da