Bowenova technika

Bodová myofasciální technika neboli „Bowenova terapie“ vychází z práce Tomase A. Bowena. Tuto techniku (B.M.T.) vystavěl a vyučuje výborný učitel Jiří Beran. Technika je velice specifická a odlišná od většiny známých terapií. Vnímá tělo jako celek a jako s celkem s ním pracuje. Zaměřuje se na práci s měkkými tkáněmi a kontrakcemi v nich – ve svalech, šlachách a fasciích.

Terapie se skládá z mnoha typických "brknavých" pohybů palcem přes sval, úpon nebo šlachu na definovaných místech těla zvířete. Tyto body jsou křižovatkami krevních a lymfatických cév s nervovými vlákny a meridiány. Touto stimulací pomáháme tělu nastolit homeostázu, zvýšit prokrvení a tok lymfy, vymazat místa bolesti, obnovit přirozený tok energie a nastavit tělo pro aktivaci vlastních hojivých procesů. Pejskům při terapiích na přání majitelů pouštíme zklidňující hudbu od Dokonalé lásky a využíváme jejich aromaterapii.

Indikace

škála indikací u B.M.T. je velice široká např.: jako prevence u pracujících a sportujících psů, rehabilitace po úrazech a operacích, dysplazie, ztuhlé a bolestivé klouby, bolestivost svalů, nervozita, stres, astma, alergie, trávicí potíže, inkontinence, neplodnost, únavovost, ledvinové potíže, zhoršený odtok lymfy a mnoho dalšího..

Kontraindikace

březost

10480979_10152435644812779_6981877352322233161_n