Kineziotaping

Kineziotaping je v rehabilitaci velice vyhledávaná a účinná metoda. Bohužel u psů nemá tak všestranné využití jako má u lidí. I přesto najdeme několik možností, jak tejpy aplikovat i ve veterinární sféře. Kineziotape je vytvořený na bavlněné bázi a svojí charakteristikou a pružností odpovídá kůži.

Je několik způsobů aplikace. Svalový tejp: uvolňuje sval, zvyšuje průtok krve, lymfy a drážděním neuroreceptorů aktivuje regenerační procesy, lze také využít k rychlejšímu zhojení jizev. Nelze aplikovat na psy s delší srstí.  Umožňují to například pooperační stavy nebo vyholení na žádost majitele. Ligamentózní tejp: stabilizuje vazy. Korekční tejp: ovlivňuje postavení kloubů. Kombinace ligamentózního a korekčního tejpu je u zvířat nejvíce využitelná a nejčastěji používaná metoda. Pejskům při terapiích na přání majitelů pouštíme zklidňující hudbu od Dokonalé lásky a využíváme jejich aromaterapii.

Indikace

jako prevence u pracujících a sportujících psů, bolesti šlach a svalů, nestabilita kloubů, otoky, stimulace svalstva, hojení jizev, při zhoršeném odtoku lymfy a potřeby prokrvení

Kontraindikace

alergické reakce na tejp (velice málo časté), otevřené a nezhojené rány, kožní onemocnění

tape